Cilt ve Vücut Bakımı Alanında Neler Yapıyoruz?

  Kliniğimizde uygulanan masaj teknikleri

Kliniğimizde tüm dünyada kabul görmüş vücut bakımı ve masaj teknikleri uygulanmaktadır.   
 • Anti Selülit Masajı
 • Gua Sha Masajı
 • Bal Masajı
 • Vakum Masajı
 • Spor Masajı
 • Bebek Masajı
 • Hamile masajı
 • Anti – Aging Yüz Masajı Teknikleri
 • Miyofasiyal Yüz Masajı
 • Lenfatik Drenaj Yüz Masajı
 • Bukkal Yüz Masajı
Randevu Al

Anti Selülit Masajı

Selülit masajı, beslenme bozuklukları, hareketsiz yaşam, dolaşım sorunları, genetik faktörlerden ötürü meydana gelen selülitten kurtulmak için uygulanan bir masaj türüdür.

Selülit masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi sağlanır ve toksik maddelerin vücuttan atılması kolaylaşır.

Anti selülit masajı özel yağlar sayesinde masaj sırasında kan akışınız hızlanacak, bacağınızın içinden ısındığını hissedeceksiniz. Pek çok kişi için kâbus olan selülitten, egzersiz, doğru beslenme ve anti selülit masajı desteği alarak kurtulmak mümkündür

Gua Sha Masajı

Gua Sha masaj taşı, eski Çin’de bol bol kullanılan ve sadece yüz için değil tüm vücutta (vücut için kullanılanları daha sert ve farklı şekillerdeki taşlardan oluşuyor) kullanılan bir masaj taşıdır. Kan dolaşımını hızlandırması ile oldukça rahatlatıcı ve tarihte bir çok başka etkisinden de bahsedilmektedir. Gua Shalar, yüzde özellikle kullanılmasının nedeni cilde doğal bir botoks etkisi yaratıyor ve yüzünüzü şekillendiriyor. Farklı bölgelerde uygulanan Gua Sha, farklı şekillerde ve boylarda bulunabiliyor. Gua Sha masajı düzenli yapıldığında yüzde ve diğer uygulanan bölgelerde, Day Medical farkı ile sizde hissedeceksiniz.

Bal Masajı

Bal masajı vücuttaki ödemi dağıtır, kireçlemeyi giderir.

Panik atak hastalıklarına iyi gelir. Vücutta biriken yağları kırar ve kronik kas ağrılarını giderir. Balın sıvı, taze ve en önemlisi organik olması gerekir. Vücuda zindelik ve sağlık, cilde ise güzellik ve canlılık veren komple bir bakımdır. Bal masajını özellikle bel ve boyun fıtıklarını tedavide önerilir. Aynı zamanda düzenli yapılan bal masajında fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Bal masajı sırasında, vücutta beyazımsı kütle görülürse, bu normaldir. Bunlar derinin altından atılmış toksinlerdir. Bu atılan toksinler sayesinde kilonuzda, daha masajınız bitmeden gözle görülür bir azalma olacaktır. Day Medical’de masaj sonrası ılık bir duş alıp, nemlendiricilerle masajınızı destekleyebilirsiniz.

Vakum Masajı

Kişilerin bölgesel yağlanma konusunda en çok şikayet ettiği bölgelere çözüm olarak vakum masajı önerilmektedir. Kalça, basen, baldır gibi yağların toplandığı, zamanla sarkmaların oluştuğu bölgelerde vakum terapi etkili bir yöntemdir. Vakum masajı ile ters basınç uygulaması ile yağların ayrılması ve dirençlerinin kırılması, vücuttan kolayca atılarak bölgesel incelmenin sağlanması hedeflenmektedir.

Vakum Masajı ile uygulanan bölgeler de sıkılaşma, sarkıkların giderilmesi, metabolizmanın hızlanması, kan dolaşımının hızlanması, vücudun şekillenmesi gibi gözle görülür büyük değişiklikler olmaktadır.

Spor Masajı

Spor masajı stresli ve gergin kişilerin spora başlamadan rahatlayıp, sakinleşmesini sağlar. Etkinlik öncesi ve sonrası sporculara yapılan masaj sporcuyu psikolojik olarak daha iyi hissetmesini sağlar, sportif başarıyı arttırıcı ve sporcuya yarışma öncesi motive edici etkisi vardır. Uyuşukluk halinde olanları aktif hale getirir.

Spor etkinliği öncesinde uygulanacak masaj müsabakadan hemen önce yapılmalıdır. Etkinlik sırasında en fazla yorulan kaslar olacağı için kaslara yönelik olan spor masajı müsabakaya en iyi şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Spor sonrası yapılan masaj ise genişleyen kan damarlarının normal hale dönmeleri için spor aktivitesinden bir iki saat sonra başlanmalıdır. Sinir ve kaslardaki ağrı ve acıyı azaltır. Day Medical’de uygulanan sporcu masajı aynı zamanda antrenman ve yarışmalarda stresi ve gerilimi azaltıcı etkiye de sahiptir.

Bebek Masajı

Masaj, bebeğinizin vücudunu ve organlarını daha iyi algılamasına yardımcı olarak algılarının etkinliğini arttırır, zekasının ve duyularının gelişimine katkıda bulunur.

Masaj, cildin uyarılması yoluyla kan dolaşımı, solunum, sindirim ve sinir sistemi gibi vücut fonksiyonlarını geliştirir. Masaj yapılan bebeklerin dolaşımını arttırarak bağırsak hareketlerini düzenler. Böylece sindirim hızlanır, gaz sebebiyle oluşan ağrılar giderilir. Ayrıca Day Medical’de uygulanan yürüme bozukluğu olan bebeklere de hekimler tarafından ayaklara yapılan masaj teknikleri önerilmektedir. Uygulanan masaj seansları sonrasında adımlarını daha rahat atan bebeklerimiz gözle görülür bir fark yaratmışlardır.

Hamile masajı

Hamilelikle beraber hormonal olarak değişen vücut yapısı haliyle kaslarda ve iskelet sisteminde ağrılara ve yapısal bozukluklara sebebiyet verir. Gebelik döneminde yapılan masajın stres etkili depresyon belirtilerini azalttığını aynı zamanda eklem, kas ağrıları gibi anne adaylarını bitap düşüren sancıları önemli oranda hafiflettiği görülmüştür. Aynı zamanda bu dönemde vücut yapısındaki değişikliğe alışamama durumu beraberinde sırt ve bel ağrıları, ayak ve bileklerde şişme ve ödem gibi rahatsızlıkları ortaya çıkarabilir. Hamile masajının mutluluk hormonu olan seratonin hormonunu tetiklediği kanıtlanmış bir gerçektir. Bu salgılanan hormon sayesinde anne adayları Day Medical’de işinde uzman olan kişiler tarafından yapılan masaj sonrasında stresten uzaklaşarak rahatlamanın ve hafiflemenin keyfini çıkarır.

Hamilelik sırasında oluşan çatlaklar, gerginleşen ciltte meydana gelebilecek bir problemlerdir. Ciltte çatlak oluşmaması için vücudun düzenli olarak nemlendirilmesi gerekir. Hamile masajı sırasında kullanılan bitkisel yağlar cildinizin nem ihtiyacını da karşılar. Böylece çatlaklar oluşumunun da önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda düzenli yapılan hamile masajları sayesinde doğumunuzun hekimler tarafından daha rahat gerçekleştiği belirtilmektedir.

Anti – Aging Yüz Masajı Teknikleri

Miyofasiyal Yüz Masajı

Stres, aşırı çalışma, fiziksel ve zihinsel stres, sağlık sorunlarına neden olur. Kramplar, şiddetli ağrı, bozulmuş kan akışı ve dokulardaki metabolik süreçler, motor fonksiyonların sınırlanması eşlik eder. Miyofasiyal masaj tekniği ile liflerin tamamen rahatlaması hedeflenir ve ağrılı semptomları ortadan kalkmaktadır.

Miyofasiyal yüz masajı, cilt ve kaslar üzerinde değil, bağ dokusu üzerinde (fasya denilen) profesyonel bir el etkisidir. Bu tür masajın özellikleri, spazm durumunda olan kasların tamamen gevşetilmesidir. Day Medical’de yapılan miyofasiyal yüz masajı, cilt üzerindeki olumlu etkisi nedeniyle sıklıkla şekillendirme veya yüz germe ile karşılaştırılır. İşlem sırasında hastanın tamamen gevşemesi, yavaş nefes alması ve kasların serbestçe gerilmesi için nefes alması gerekir. Masaj, iki el ile kasların lifleri yönünde yapılır, bir yandan cildi direnç için tutarken, diğeri çekme hareketleri üretir. Bu yöntem sayesinde, bağ dokusu daha elastik hale gelir ve güzel rahatlama şekilleri olan kasları sıkılaştırır.

Lenfatik Drenaj Yüz Masajı

Day Medical’de uygulanan lenfatik çizgiler boyunca yapılan yüz masajı ovalin gerilmesine, cildin esnekliğinin sağlanmasına ve gençliğin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Bu ağrısız ve kolay prosedür, bir neşter ve enjeksiyonlar olmadan gençlik hissi yaratmaktadır. Lenfatik drenaj yüz masajının birçok avantajı vardır. Lenf akışı, doğal kollajen üretiminde artışa katkıda bulunan kan dolaşımını uyarır, yüzdeki lenfatik sistemin genel normalleşmesini sağlar, yüzdeki şişkinik ve ödemi atmaya yardımcı olur, göz altındaki şişkinlikler gider, düzenli seanslar sayesinde cilt tonu eşitliği de gözlenmektedir.

Bukkal Yüz Masajı

Bukkal yüz masajında kullanılan farklı teknikler ile kırışıklıklar kaybolur, yüz şekli sıkılır, cilt gerekli tonu elde eder.

Her zaman ki yüz masajından temel fark, Day Medical’de işinde uzman kişi tarafından sadece yüz üzerinde değil aynı zamanda ağız boşluğu boyunca da manipülasyonlar yapmasıdır. Bu kadar derin temas teknolojisi sayesinde, tüm büyük ve küçük kasların gelişimi sağlanır.

Bukkal yüz masajından sonra yüz kontürü daha net belli olmaktadır, kırışıklıkları yumuşatma etkisine sahiptir, günlük duygusal stresi azaltır, ilk seanstan itibaren yüzünüzde kilo kaybı olduğunu ve inceldiğini sizde göreceksiniz. Day Medical’de Cilt Bakımı

Ultrasonic peeling ile yüzde oluşan ölü derileri ses dalgalarıyla derinlemesine temizlenmektedir. Ultrasonik ses dalgaları cildin alt katmanlarına inebiliyor. Etkili bir cilt bakımı deri altına inebilen uygulamalarla mümkün olmaktadır. Bu sayede sağlıklı cilt görünümü sağlanmış olmaktadır.

Ultrasonic peeling, ciltteki kan dolaşımını hızlandırdığı için cilde ışıltı katmaktadır. Düzenli yapılan cilt bakımında cilt tonunun eşitlendiği, siyah noktalardan arındırıldığı ve cildin derinlemesine temizlendiği gözlemlenmektedir. Day Medical’de uygulanan cilt temizliği kişinin cilt tipine, yaşına göre kişiye özel olarak planlanmaktadır.